Super-kamera që e afron Hënën para syve (Video)

Publikuar tek: bota, më 11:35 02-07-2015

Kushton vetëm 600 dollarë dhe është një çmim mjaft i arsyeshëm në krahasim me potencialin që ka kamera Nikon P900, me afrim optik x84.

Kjo kamerë ka arritur të dalë në titujt kryesorë të lajmeve në mbarë botën, falë një video demonstrimi nga një fotograf, i cili zmadhon aq pranë Hënën sa që dallohen detaje të mprehta në sipërfaqen e saj.

Madje kamera ka një potencial aq të madh afrimi, sa që Hëna duket sikur lëviz, por në të vërtetë është Toka ajo që rrotullohet rreth 30 herë më shpejt se sateliti i saj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022622108459473
array(1) { ["section"]=> string(51) "super-kamera-qe-e-afron-henen-para-syve-video-15176" }