Superpaga e zyrtarëve, qeveria u jep 1 milion lekë shtesë çdo muaj

Publikuar tek: politike, më 07:16 18-07-2015 Superpaga e zyrtarëve, qeveria u jep 1 milion lekë shtesë çdo muaj

Qeveria shqiptare ka vendosur që punonjësve të administratës t’u bëjë një shtesë të majme në pagat e tyre, plot 1 milion lekë të vjetra.

Vendimi që publikun sot ‘’GSH” ka të bëjë me 136 punonjës, që do ta përfitojnë këtë shtesë që do të merren me procesin e integrimit.

Vendimi është miratuar më 7 korrik, por hyn në fuqi në 1 shtator të këtij viti. Mendohet që kjo shtesë është bërë me qëllim që brenda administratës të vijnë njerëz të aftë e të shkolluar jashtë vendit që kanë njohuri mbi integrimin evropian dhe përafrimin e legjislacionit me të.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PS i trembet rrezikut elektoral “Meta-LSI”, Rama sot urdhër Asamblesë: Të shkojnë 150 mijë anëtarësime
Rama riorganizon PS-në, vendos objektivin e 150 mijë anëtarëve: Koalicioni me Metën funksionon mjaft mirë »
Article Logic
Execution time: 0.023503065109253
array(1) { ["section"]=> string(71) "superpaga-e-zyrtareve-qeveria-u-jep-1-milion-leke-shtese-cdo-muaj-16442" }