Supersfida e kombëtares, arbëreshët “elektrizojnë” atmosferën dhe tifozët kuq e zi në Itali (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 11:57 24-03-2017

“Moj e bukura More”, e njohur si kënga simbol e arbëreshëve është shëndërruar në kryefjalën e festimeve gjatë ditës së sotme, për t’i dhënë zemër kombëtareës shqiptare në përballjen me Italinë.

Newsbomb.al ju sjell atmosferën e krijuar përmes një video, ku dominojnë flamujt kuq e zi, simbolet kombëtare dhe pa dyshim këngët patriotike. Në këtë video shfaqen një grup fëmijësh arbëreshë dhe përfaqësues të këtij komuniteti në Itali, të cilët ndiqen me shumë interes nga mediat shqiptare.  

Për të kuptuar më shumë nga kjo atmosferë e veçantë shikoni videon e publikuar nga newsbomb.al. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Presidenti i Mamurrasit kërcënon arbitrin e takimit Itali-Shqipëri:Të bëjë kujdes gjatë gjykimit, e rrah nëse gabon
Të fiksuar pas Armando Dukës, ja fansat që nuk i ndahen presidentit në Palermo (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.031332015991211
array(1) { ["section"]=> string(100) "supersfida-e-kombetares-arbereshet-elektrizojne-atmosferen-dhe-tifozet-kuq-e-zi-ne-itali-video-72986" }