Superspektakël i flamingove në parkun e Karavastasë, mos e humbisni! (FOTOT)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:59 06-01-2018 Superspektakël i flamingove në parkun e Karavastasë, mos e humbisni! (FOTOT)

Laguna e Karavastasë është laguna më e madhe në Shqipëri, sigurisht edhe më e bukura në detin Adriatik.

Ndahet prej detit nga pylli me pisha i Divjakës dhe është deklaruar Park Kombëtar , e vetmja vendndodhje zyrtare e mbrojtur nga Konventa e Ramsarit.

Kjo zonë është edhe vendqëndrimi edhe për zogj të rrallë, siç është pelikani kaçurrel, por edhe flamingo.

Ardian Koçi, Drejtori i ADZM-së në Qarkun e Fierit ka publikuar disa foto nga laguna ku shfaqen flamingot duke dhuruar një spektakël të vërtet teksa lundrojnë mbi ujë apo kur fluturojnë në tufë.  

26219672_10208523151275544_2879544710402307890_n.jpg

 

26169002_10208523151235543_191966792243572914_n.jpg

 

26169658_10208523149595502_8149791204779662824_n.jpg

 

26168197_10208523148795482_4501570168211144920_n.jpg

 

26168017_10208523146595427_8785757152811487700_n.jpg

 

26195685_10208523121514800_7707905043312586247_n.jpg

 

26231040_10208523112714580_4227166739934994665_n.jpg

 

26239853_10208523129234993_4641026242098127395_n.jpg

26169499_10208523137035188_7213384880181405737_n.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026000022888184
array(1) { ["section"]=> string(79) "superspektakel-i-flamingove-ne-parkun-e-karavastase-mos-e-humbisni-fotot-105643" }