Surpriza, ky është klubi i ri Wesli Sneijder

Publikuar tek: sport, më 22:35 05-01-2018 Surpriza, ky është klubi i ri Wesli Sneijder

Wesli Sneijder ishte vetëm para pak vitesh një nga mesfushorët më të mirë në botë, ku fitoi dhe Champions League me Inter në vitin 2010.

Por pas disa viteve në Turqi dhe Francete Nice, hollandezi duket se ka zgjedhur të mbyllë karrierën e tij. Dhe për ta bërë këtë gjë ka zgjedhur që të transferohet në kampionatin e Katarit.

Ish-numri i dhjetë i Interit është transferuar në Katar te klubit Al Gharafa.

Nuk bëhen të ditura detajet ekonomike të këtij transferimi, por besohet se nivelete  pagesës do të jenë shumë të larta, ashtu siç ndodh zakonisht në këto kampionate për futbollistë të njohur ndërkombëtarë. /© Newsbomb/

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11242008209229
array(1) { ["section"]=> string(50) "surpriza-ky-eshte-klubi-i-ri-wesli-sneijder-105586" }