Surprizat e motit, nesër priten ulje temperaturash dhe reshje dëbore

Publikuar tek: aktualitet, më 22:15 11-02-2019 Surprizat e motit, nesër priten ulje temperaturash dhe reshje dëbore Foto ilustruese

Edhe e marta pritet të nisë me temperatura të ulta dhe reshje shiu e dëbore.

Sipas Meteoalb, nesër do të ketë vranësira të shpeshta por reshje të pakta shiu në Qendër-Jug kurse zonat malore do të kenë dëborë. Temperaturat do të ulen me 3-4°C duke shënuar deri -5°C në zonat malore ndërsa maksimumi vlerësohet rreth 13°C.

Pasditja do të sjellë kthjellim gradual të motit në gjithë territorin, kushte që vijojnë edhe të mërkurën.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11358594894409
array(1) { ["section"]=> string(74) "surprizat-e-motit-neser-priten-ulje-temperaturash-dhe-reshje-debore-152429" }