Tabaku i flet për një RAPORT KONFIDENCIAL të pastrimit të parave, Braçe ‘shkrihet gazit’: Të sfidoj (REPLIKAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:46 17-07-2018 Tabaku i flet për një RAPORT KONFIDENCIAL të pastrimit të parave, Braçe ‘shkrihet gazit’: Të sfidoj (REPLIKAT) Brace-Tabaku

Në mbledhjen e sotme të komisionit të Ekonomisë kanë vijuar debatet mes kryetarit të komisonit Erion Braçe dhe deputete së PD, Jorida Tabaku për çështjen e teatrit.

Nënkryetarja e komisionit, Jorida Tabaku tha se kompania Fusha po pastron paratë, ndërsa ky ligj është antikushtetues. Ajo tha se paratë e drogës po depërtojë në ekonomi.

“Ekziston një raport konfidencial për të dhënat, unë flas me fakte dhe dokumenta zyrtare. Raporti që ka bërë departamenti i mbikëqyrjes në Bankën e Shqipërisë provon katërcipërisht atë që opozita ka theksuar gjatë një viti, pastrimin e parave”- u shpreh nënkryetarja e Komisionit.

Ndërkohë Braçe nuk ka kursyer të qeshurën me ironi kundrejt Tabakut.

“Të sfidoj ma trego raportin konidencial. Raporti konfidenacial është i Bankës së Shqipërisë apo i qeverisë?”, iu përgjigj Braçe.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Presidentja kroate vizitë në Tiranë, fjalim në parlamentin shqiptar
Gjobitet televizioni, po transmetonte live mbledhjet në Kuvend (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.23653316497803
array(1) { ["section"]=> string(111) "tabaku-i-flet-per-nje-raport-konfidencial-te-pastrimit-te-parave-brace-shkrihet-gazit-te-sfidoj-replikat-128167" }