Tabaku: Rama bllokoi vendet e punës duke bllokuar projektet e Bashkisë së Tiranës

Publikuar tek: politike, më 10:23 01-05-2015 Tabaku: Rama bllokoi vendet e punës duke bllokuar projektet e Bashkisë së Tiranës Jorida Tabaku, deputete e PD

Deputetja e PD Jorida Tabaku ka akuzuar kryeministrin Rama në ditën e punëtorëve se ka bllokuar projektet e Bashkisë së Tiranës, që sipas saj do të krijonin vende pune reale dhe jo propagandistike si ato që sipas Tabakut ka krijuar qeveria.

“E shohim gjendjen  financiare të qytetarëv në trishtim. Cfarë bën kryeministri për të dalë nga kjo situatë? Asgjë. Madje bllokon edhe punën e Bashkisë, si bulevardi,një kantier punësimi ku do ishin 2 300 të punësuar, e njëjta gjë me Tramvajin e dhjetra projekte të tjera. Kryeministri turist nuk do t’ja dijë për hallet e qytetarët. Oferta e re e PD është oferta e taksës së sheshtë, është sipërmarrja, puna dhe dinjiteti”, përmbylli deputetja Tabaku deklaratën e saj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Braçe-Blushit: Të qeverisësh si Berisha do të thotë të pushkatosh pa gjyq të varfërit e këtij vendi
Rama rrëfen bisedën e dështuar me të papunin: E telefonova të vinte në Panairin e Punës, ja se ç’më tha »
Article Logic
Execution time: 0.026169061660767
array(1) { ["section"]=> string(86) "tabaku-rama-bllokoi-vendet-e-punes-duke-bllokuar-projektet-e-bashkise-se-tiranes-10139" }