Tabaku: S’po kërkojmë të ikin nga pushteti e të vijmë ne

Publikuar tek: politike, më 11:38 17-12-2015 Tabaku: S’po kërkojmë të ikin nga pushteti e të vijmë ne Tabaku në protestën e 8 Dhjetorit

Deputetja demokrate Jorida Tabaku, e cila qe nga të vetmet politikanë që qëndroi deri në fund në protestën ku u dogj bunkeri, flet në protestën e sotme për qëllimin e politikanëve të PD-së duke thënë se ‘’S’duan të vijnë në pushtet’’

“Ne nuk po kërkojmë që të ikin ata nga pushteti dhe të vijmë ne e të qeverisim ne. Ne po kërkojmë të kemi shpresën që të përndjekurit dhe pronarët të respektohen dhe vlerësohen.

Ne do të ngremë zërin për të gjithë.

PD siç ka qenë do të vazhodjë dhe të jetë partia e alternativës dhe shpresës.’’, tha Tabaku.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Paloka mes protestuesve: 60 milionë euro për prapanicat e qelbura të ministrave
Bushati s’mban fjalorin para protestuesve, ofendon rëndë Ramën dhe tregon si hyri në Shkodër »
Article Logic
Execution time: 0.018133878707886
array(1) { ["section"]=> string(61) "tabaku-s-po-kerkojme-te-ikin-nga-pushteti-e-te-vijme-ne-27974" }