Tahiri e quan Merkelin “shembull ekzemplar” por harron ta falenderojë dhe ndryshon postimin

Publikuar tek: politike, më 15:47 08-07-2015 Tahiri e quan Merkelin “shembull ekzemplar” por harron ta falenderojë dhe ndryshon postimin Postimi i pare i ministrit Tahiri

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri e ka shfrytëzuar shembullin e kancelares gjermane Angela Merkel eskorta e së cilës nuk u ndal direkt në kryeministri por bëri rrotullimin te sheshi "Nënë Tereza", për të thënë se si respektohen rregullat e qarkullimit rrugor, edhe pse në delagacion zyrtar.

Tahiri e ka parë këtë si një mësim për të gjithë por në fund ka harruar ta falenderojë dhe më pas ka korrigjuar edhe njëherë postimin e tij, duke shtuar “ Faleminderit Znj.Merkel”.

“Kancelarja Merkel dha shembull ekzemplar duke respektuar rregullat e qarkullimit rrugor edhe pse në delegacion zyrtar. Mësim për të gjithë! Faleminderit Znj. Merkel”, shkruan në postimin e korrigjuar Tahiri.

Statusi i ministrit Tahiri pas ndryshimit

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Merkel në Tiranë: Gjermania, jo azilantë nga Shqipëria por punëtorë. Sukses për njerëzit e vendin tuaj
Batuta e Ramës në Konferencën Ekonomike: Shqiptarët gëzohen më shumë kur Gjermania fiton “Botërorin” se sa kur PS fiton zgjedhjet »
Article Logic
Execution time: 0.021580934524536
array(1) { ["section"]=> string(95) "tahiri-e-quan-merkelin-shembull-ekzemplar-por-harron-ta-falenderoje-dhe-ndryshon-postimin-15626" }