Tahiri si rrallëherë/ Ndërkohë që protestohet, del nga zyra veshur sportiv dhe përballet me “Ketrushat në ishull”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:15 18-02-2017 Tahiri si rrallëherë/ Ndërkohë që protestohet, del nga zyra veshur sportiv dhe përballet me “Ketrushat në ishull”

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri sapo është fotografuar duke dalë nga zyra e tij, ku po ndiqte deri më tani protestën e opozitës.

Pasi deklaroi se policia e shtetit i mbron qytetarët protestues dhe nuk i vret ata, Tahiri ka veshur kostumin sportiv dhe është nisur për një shëtitje përgjatë pedonales.

Dhe ç’bën përshtypje në këtë foto është fakti se përballë ministrit është posteri i shfaqjes për fëmijë “Ketrushat në ishull”, një rastësi ironike kjo, në një kohë kur vetëm disa metra larg tij, mijëra qytetarë protestojnë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.3033299446106
array(1) { ["section"]=> string(115) "tahiri-si-rrallehere-nderkohe-qe-protestohet-del-nga-zyra-veshur-sportiv-dhe-perballet-me-ketrushat-ne-ishull-69148" }