Taifuni i fuqishëm godet Filipinet, vdesin 2 njerëz, evakuohen mijëra të tjerë (Video)

Publikuar tek: bota, më 11:40 11-05-2015

Një taifun i fuqishëm ka goditurnë veri-lindje të Filipineve , në provincën Cagayan, duke vrarë dy vetë.

Paralajmërimet e përmbytjet, rrëshqitjet dhe stuhitë kanë alarmuar mijëra njerëz  të cilët janë evakuar. Noul është stuhia më e fortë e këtij vitti që ka goditur Filipinet .

Stuhia, me shpejtësinë e erës e 220km / h (137mph), pritet të lëvizë në drejtim të Tajvanit dhe Japonia të martën.

Megjithatë, autoritetet thanë se nuk presin që numri i viktimave të rritet, pasi shumica e njerëzve kanë ndjekur urdhërat për evakuim.

{gallery}stuhia{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029013872146606
array(1) { ["section"]=> string(88) "taifuni-i-fuqishem-godet-filipinet-vdesin-2-njerez-evakuohen-mijera-te-tjere-video-10861" }