Tajfun pranë centralit bërthamor në Fokushima, humbin jetën 9 persona, përgatiten për evakuim mijëra të tjerë

Publikuar tek: bota, më 10:31 31-08-2016 Tajfun pranë centralit bërthamor në Fokushima, humbin jetën 9 persona, përgatiten për evakuim mijëra të tjerë

Të paktën 9 persona kanë humbur jetën si pasojë e një tajfuni të fuqishëm në Japoni.

Mediat e huaja shkruajnë se trupat e viktimave janë gjetur në një shtëpi pleqsh  në qytetin Iëaizumi.

Tajfuni i është afruar bregdetit të Japonisë dhe vendit në të cilën ndodhet centrali bërthamor në Fukushima dhe mijëra njerëz janë përgatitur për evakuim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03300404548645
array(1) { ["section"]=> string(113) "tajfun-prane-centralit-berthamor-ne-fokushima-humbin-jeten-9-persona-pergatiten-per-evakuim-mijera-te-tjere-51406" }