Takimi i Trump me Kim Jong-un, paralajmëron SHBA: Shpresojmë të mbahet, në rast të kundërt të përgatiten

Publikuar tek: bota, më 21:25 16-05-2018 Takimi i Trump me Kim Jong-un, paralajmëron SHBA: Shpresojmë të mbahet, në rast të kundërt të përgatiten Kim Jong-un dhe Donald Trump

Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders ka thënë se shpreson që takimi me presidentit Trump dhe liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un të zhvillohet.

Sipas Sanders, SHBA po lufton që ky takim historik të realizohet edhe pse e di që do të jetë shumë i vështirë.

Sakaq zyrtarja e lartë e shtetit ka paralajmëruar se në rast të kundër, presionet e Shtëpisë së Bardhë ndaj vendit diktatorial do të rriten ndjeshëm dhe ky i fundit duhet të jetë i përgatitur për këtë.

Takimi mes Donald Trump dhe Kim Jong-un pritet të zhvillohet më 12 qershor, ndërsa ende nuk është përcaktuar vendi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Panik në Aeroportin e Londrës, evakuohen pasagjerët e pezullohen fluturimet
Shkencëtarët kapin sinjalin e mistershëm thellë në hapësirë »
Article Logic
Execution time: 0.01898717880249
array(1) { ["section"]=> string(108) "takimi-i-trump-me-kim-jong-un-paralajmeron-shba-shpresojme-te-mbahet-ne-rast-te-kundert-te-pergatiten-121030" }