Takohet sot me Thaçin, Vuçiç: Nuk më pëlqen të bisedoj, por...

Publikuar tek: rajon, më 12:39 08-11-2018 Takohet sot me Thaçin, Vuçiç: Nuk më pëlqen të bisedoj, por...

Në prag të takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaci, presidenti serb Aleksandër Vuçiç u shpreh se pozicioni i Serbisë është i vështirë në këto bisedime.

“Nuk më ofron rehati dhe nuk më pëlqen të bisedoj me Thaçin, por më mirë të bisedojmë njëqind vjet sesa të luftojmë një ditë. Kjo është puna ime. Paqja është e rëndësishme. Gjithçka tjetër nuk është për krahasim”, u shpreh Vuçiç.

Dy Presidentët takohen sot në Bruksel me ndëmjetësimin e shefes për politikën e jashtme në BE, Federica Mogherini.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Haradinaj: Një regjiment i ushtrisë së Kosovës do të vendoset në veri të vendit
Takohet sot me Vuçiç, Haradinaj i drejtohet Thaçit: Agjenda po të vendoset nga Serbia »
Article Logic
Execution time: 0.020655155181885
array(1) { ["section"]=> string(63) "takohet-sot-me-thacin-vucic-nuk-me-pelqen-te-bisedoj-por-140734" }