Taksa për Rrugën e Kombit, Braçe: Kryeministri po negocion me koncesionarin

Publikuar tek: politike, më 19:51 04-04-2018 Taksa për Rrugën e Kombit, Braçe: Kryeministri po negocion me koncesionarin

Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe deklaroi se kryeministri Edi Rama po negocion me kompaninë koncesionare në bazë të neneve përkatëse për taksën e rrugës së Kombit.

“Sot është tamam në kohën ku po negociohet sipas neneve të qarta në kontratë dhe sot jemi në kohën kur qeveria dhe kryeministri vetë po negocion me kompaninë koncesionare pikërisht mbështetur në nenet. Zgjidhja është kjo që po negociohet dhe me kompaninë në bazë të neneve të kontratës”, deklaroi Braçe në Ora News.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deklarata e fortë e deputetit të PS: Çfarë u bë gabim me Rrugën e Kombit, të mbajnë përgjegjësi
Ramush Haradinaj pro taksës së Rrugës së Kombit: Më vjen keq për skenat e dhunës »
Article Logic
Execution time: 0.012119054794312
array(1) { ["section"]=> string(80) "taksa-per-rrugen-e-kombit-brace-kryeministri-po-negocion-me-koncesionarin-115709" }