Tashmë është zyrtare, Manchester United i "rrëmben" Chelsea një nga mesfushorët më të mirë në qarkullim

Publikuar tek: sport, më 22:46 31-07-2017 Tashmë është zyrtare, Manchester United i

Muaji gusht cilësohet si më nxehti jo vetëm për temperatuart e larta, por edhe për shifrat që qarkullojnë në merkaton e futbollit.

Goditja e madhe këtë herë vjen nga Manchester United i cili ka arritur të sigurojë shërbimet e mesfushorit të Chelsea, Nemanja Matic Pas shumë kohësh negociata të gjata, marrëveshja është mundur të konkretizohet ditën e sotme dhe tashmë Matiç mund të quhet një “djall i kuq”.

Sipas asaj që raportojnë mediat britanike, serbi ka nënshkruar një kontratë tre vjeçare me “djajtë e kuq”. Plot 40 milionë paund i kushtoi klubit nga Manchesteri transferimi i Matiç në “Old Traford”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ballist Morina nuk do të ekstradohet në Serbi, zbuloni se kush ka ndërhyrë në këtë çështje
Futbollisti i kombëtares qëndron në Seria A, kalon te ekipi debutues »
Article Logic
Execution time: 0.023497104644775
array(1) { ["section"]=> string(106) "tashme-eshte-zyrtare-manchester-united-i-rremben-chelsea-nje-nga-mesfushoret-me-te-mire-ne-qarkullim-87931" }