Taulant Balla inspekton lumin në Librazhd: Do t’u kërkoj emergjencave dëmshpërblim

Publikuar tek: politike, më 18:12 13-01-2016 Taulant Balla inspekton lumin në Librazhd: Do t’u kërkoj emergjencave dëmshpërblim

Deputeti i PS-së Taulant Balla ka inspektuar situatën e banorëve të përmbytur në Librazhd duke thënë se do t’u kërkojë emergjencave dëmshpërpërblimin për dëmet ndaj banorëve.

“Lumi Gostime në Polis të Librazhdit ka shkaktuar shumë dëme duke gërryer sipërfaqe bujqësore dhe rrezikuar shtëpitë. Do t'i kërkoj emergjencave civile dëmshpërblimin e banorëve.

Në vitin 2012 u investuan nga qeveria e atëhershme 80 milionë lekë për pritat, por këto prita sot nuk ekzistojnë më’’, thotë Balla.

{gallery}ballagostime{/gallery}

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prishja e konsensusit për reformën në drejtësi, përfundon takimi Rama-Lu-Vlahutin në Kryeministri
Jozefina Topalli shpërthen e dëshpëruar: Shtet Katil! »
Article Logic
Execution time: 0.027896881103516
array(1) { ["section"]=> string(87) "taulant-balla-inspekton-lumin-ne-librazhd-do-t-u-kerkoj-emergjencave-demshperblim-29909" }