Te gjigandi zvicerian, Basel dëgjohen këngë shqip (Video)

Publikuar tek: sport, më 17:38 30-11-2015

Te kampionët e Zvicrës, Basel luajnë një numër i konsiderueshëm lojtarësh shqiptarë, të cilët e kanë shqiptarizuar sado pak këtë klub të madh.

Janë vetë lojtarët e Kombëtares shqiptare, ata që kanë shpërndarë këtë video në rrjetet sociale, ku në sfond është kënga më e re e reperit kosovar Mc Kresha në bashkëpunim me Gjikon.

Shkëlzen Gashi, Naser Aliji dhe Albian Ajeti kanë vendosur këtë këngë brenda dhomës së zhveshjes së skuadrës.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FIFA surprizë për Mehën, cilësitë e lojtarit shqiptar vlerësohen botërisht
Tirana nuk e ‘inaguron’ siç duhet stadiumin e ri, fitojnë korçarët »
Article Logic
Execution time: 0.017658948898315
array(1) { ["section"]=> string(60) "te-gjigandi-zvicerian-basel-degjohen-kenge-shqip-video-26619" }