Të gjithë të mahnitur pas Merkel-it (Foto)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:15 08-07-2015 Të gjithë të mahnitur pas Merkel-it (Foto)

Kancelarja gjermane Angela Merkel është padyshim një prej liderve më të pushteshëm në botë dhe me më shumë ndikim jo vetëm brenda vendit të saj por edhe jasht tij.

Edhe te shqiptarët, zonja e hekurt e Gjermanisë shihet me admirim për shkak të mbështetjes që ka dhënë për vendit tonë, kryeisht vitet e fundit në avancimin e rrugës drejt Bashkimit Europian.

Kjo gjë vërehet në Konferencën Ekonomike të zhvilluar mes Shqipërisë dhe Gjermanisë, ku të pranishmit ka ngritur celularët e tyre për të bërë nga një foto kujtim gjatë kohës që kancelarja gjermane fliste. Të shumtë në numër ishin gjithashtu qytetarët që kishin dalë në bulevardin “Dëshmërët e Kombit” për të pritur kancelaren Merkel.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021427154541016
array(1) { ["section"]=> string(46) "te-gjithe-te-mahnitur-pas-merkel-it-foto-15633" }