Të gjithë vrapojnë: Personazhet “VIP” nga politika, media, kultura e showbiz që përshkuan kilometra të tëra (EMRAT E FITUESVE dhe FOTOT)

Publikuar tek: sport, më 13:45 09-10-2016 Të gjithë vrapojnë: Personazhet “VIP” nga politika, media, kultura e showbiz që përshkuan kilometra të tëra (EMRAT E FITUESVE dhe FOTOT)

Këta janë personazhet “VIP” nga politika, media, kultura, arti e showbiz që përshkuan kilometra të tëra sot në Maratonën e Tiranës. Të gjithë kanë vrapuar dhe jo vetëm personazhet nga territori i Shqipërisë por edhe nga Kosova, siç është rasti i Ramush Haradinajt apo i kryekomunares së Gjakovës Mimoza Kusari Lila e cila u rendit e treta në garën për 21 kilometra, ku vendin e parë e zuri Luiza Gega dhe fill pas saj u rendit e motra Besjana Gega.

Për më shumë shikoni duke vrapuar personazhe si kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, zëvendësministrin e Sportit Rauf Dimraj, gazetaret Anila Basha e Mira Kazhani, moderatorët Albana Osmani e Ermal Merdani, nënën e motrave Istrefi, një gjysh 80 vjeçar apo Ceo i Vodafone, kompania celulare që ka mbështetur maratonën e Tiranës.

FITUESIT:

Distanca 21 km për femra: 1- Luiza Gega, 2- Besjana Gega, 3- Mimoza Kusari Lila

Distanca 21 kmpër meshkuj: 1-Ilir Këllezi

Distanca 10 km meshkuj: 1- Bledar Mesi 2- Malvin Nikolla. 3 -Kledis Malo. 

Distanca 10 km femra: 1- Deborah Keci, 2- Anduela Nika 3 -Eglantina Shema

Luiza Gega

lu.jpg

Erion Veliaj dhe zv.ministri i Sportit Rauf Dimraj

erion.jpg

Ramush Haradinaj

ram_copy.jpg

Mimoza Kusari Lila, kryekomunare e Gjakovës

mar.jpg

Gazetarja Anila Basha

mar2_copy.jpg

Mira Kazhani dhe Albana Osmani

mira_copy.jpg

Gjyshi 81 vjeçar duke vrapuar

gjysi.jpg

Nëna e motrave istrefi: Norës e Erës

mar1_copy.jpg

Ceo i Vodafone dhe Theodhori Cami

ceo_copy.jpg

Ermal Merdani, moderator

ermal.jpg

vel1.jpg

vel.jpg

mo.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Maratona e Tiranës-21 km për femra: Vendin e parë e rrëmben një emër aspak i panjohur
“Humb Kosova, humb dhe Shqipëria”, shqiptari vë bast shumën e çmendur (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.020756959915161
array(1) { ["section"]=> string(135) "te-gjithe-vrapojne-personazhet-vip-nga-politika-media-kultura-e-showbiz-qe-pershkuan-kilometra-te-tera-emrat-e-fituesve-dhe-fotot-55587" }