‘’Të mësosh shqip, siç mësova unë pak greqisht’’, Llalla insinuatë me bisedën e kryeministrit dhe kryepeshkopit

Publikuar tek: politike, më 11:56 19-04-2016 ‘’Të mësosh shqip, siç mësova unë pak greqisht’’, Llalla insinuatë me bisedën e kryeministrit dhe kryepeshkopit

‘’Të mësosh shqip, siç mësova unë pak greqisht’’, kjo është insinuata që historiani Arben Llalla ka bërë për takimin Rama-Janullatos.

E sigurisht që këtë e ka quajtur ‘’humori i fotos’’:

‘’Kryepeshkop Anastasi bisedon me Kryeministrin Rama!

Anastasi i thotë- Me mua çfarë keni, vetëm më sulmoni në media?

Rama- Të mësosh shqip ashtu sikurse unë mësova pak greqisht kur isha disa muaj në Athinë refugjat ekonomik në vitet 1990, ndërsa ti kryepeshkop ke 24 vite Pasha në mes të Tiranës dhe ende nuk me mësuar pak shqip.(humori i fotos)’’

Megjithë krijimin e Llallës, duhet të shtojmë se fotoja nuk është e montuar. Rama e ka takuar dje Anastas Janullatusin, gjatë ceremonisë për 25-vjetorin e Parlamentit te Pallati i Brigadave.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023231983184814
array(1) { ["section"]=> string(111) "te-mesosh-shqip-sic-mesova-une-pak-greqisht-llalla-insinuate-me-biseden-e-kryeministrit-dhe-kryepeshkopit-38059" }