Të shtëna me armë në mes të lokalit në Kaliforni, ka viktima

Publikuar tek: bota, më 09:42 08-11-2018 Të shtëna me armë në mes të lokalit në Kaliforni, ka viktima

Të shtëna me armë zjarri raportohen në një lokal në Los Angeles.

Sipas mediave të huaja shumë persona kanë mbetur  të plagosur ndërkohë ende nuk dihet nëse ka të vdekur.

Një person i armatosur hyri në një club me emrin “Borderline” në Thousand Oaks dhe hapi zjarr me një pistoletë automatike.
Dëshmitarët pohojnë se kanë dëgjuar rreth 30 të shtëna. Për t’i shpëtuar plumbave disa prej klientëve u fshehën në tualetet e lokalit dhe disa të tjerë në çati.

BBC shkruan se ndërkohë policia u ka bërë thirrje qytetarëve që të qëndrojnë larg zonës ku ndodhi ngjarja, ndërkohë që ende nuk dihen detaje nga sulmi me armë.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shtëpia e Bardhë i ndalon qasjen gazetarit të CNN
Kongresmeni amerikan feston me shqiponjën »
Article Logic
Execution time: 0.048065900802612
array(1) { ["section"]=> string(53) "te-shtena-me-arme-ne-mes-te-lokalit-ka-viktima-140706" }