Të shtëna me armë në një gjimnaz në Florida, dyshohet për 14 studentë të vrarë. Arrestohet autori (Foto)

Publikuar tek: bota, më 23:37 14-02-2018 Të shtëna me armë në një gjimnaz në Florida, dyshohet për 14 studentë të vrarë. Arrestohet autori (Foto)

Një djalë i ri ka hapur zjarr në një shkollë të mesme në Florida të SHBA-ve duke plagosur të paktën 20 studentë.

Shumë të tjerë kanë mbetur të vdekur, por numri i viktimave është ende i paqartë. Sherifi i zonës ka deklaruar se janë të paktën 14 viktima. Ata janë dërguar me ambulanca në spital.

Autori i dyshuar është vënë në pranga nga ekipet SWAT vetëm pak minuta pas ngjarjes së rëndë. Ai është një ish student i shkollës, rreth 18 vjeç, ndërsa motivet mbeten ende të paqarta.

dfghe4th45h45h.jpg

Të paktën 20 studentë janë plagosur, raportojnë mediat lokale, 14 prej tyre dyshohet të kenë vdekur ose të jenë në gjendje të rëndë për jetën.

Dhjetra prindër të shqetësuar për fëmijët e tyre kanë nxituar drejt shkollës, ku për momentin ndodhen forca të shumta policie dhe ambulanca.

Një student që ndodhej në klasë në momentin e ngjarjes ka rrëfyer për Usatoday se dëgjoi të shtëna nga arma që ngjante si shotgan fare pranë derës së klasës së tij. Ai tha se s’mundi ta shihte vrasësin por pa dy nxënës të vdekur dhe shokun e tij të ngushtë të gjakosur.

Një mësuese e shkollës tha për CNN se i fshehu fëmijët në dollapet e klasës derisa përfunduan të shtënat.

Lidhur me ngjajen e rëdë ka reaguar edhe presidenti amerikan Donald Trum.

sdgwerh3e45rh4g.jpg

ergth345h45h.jpg

edgw3gr5hdfg.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Terror në SHBA, breshëri plumbash drejt nxënësve, dyshohet për 50 të lënduar
Erdogan kërcënon hapur Greqinë: Trimëria e tyre shkon deri.. »
Article Logic
Execution time: 0.019835948944092
array(1) { ["section"]=> string(107) "te-shtena-me-arme-ne-nje-gjimnaz-ne-florida-dyshohet-per-14-studente-te-vrare-arrestohet-autori-foto-110282" }