Të shtëna me armë në një shkollë në Kanada, dy persona të vdekur, policia arreston autorin

Publikuar tek: bota, më 00:10 23-01-2016 Të shtëna me armë në një shkollë në Kanada, dy persona të vdekur, policia arreston autorin

Një sulm me armë ka ndodhur sot në një shkollë në Saskatchewan të Kanadasë, raportojnë mediat vendase.

Si pasojë e të shtënave dyshohet për dy persona të vdekur, ndërsa në spital kanë mbërritur disa të plagosur. Policia ka mundur të arrestojë me shpejtësi atentatorin dhe deri më tani nuk ka të dhënë për shkaqet e këtij sulmi.

Shkolla “La Loche Community” dhe një tjetër shkollë filloreje janë mbyllur menjëherë në autoritetet për shkak të gjendjes alarmante. 

kana.png

*Vendi ku ka ndodhur ngjarja

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022881984710693
array(1) { ["section"]=> string(94) "te-shtena-me-arme-ne-nje-shkolle-ne-kanada-dy-persona-te-vdekur-policia-arreston-autorin-30720" }