Të solidarizohemi me Francën, si të shtoni ngjyrat e flamurit në foton e profilit në Facebook

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:21 14-11-2015 Të solidarizohemi me Francën, si të shtoni ngjyrat e flamurit në foton e profilit në Facebook

Gjigandi i medias sociale “Facebook” ka treguar përkrahjen e tij për qytetin e Parisit duke i lejuar përdoruesit të veshin ngjyrat e flamurit francez në fotot e tyre të profilit. E gjitha për të mbështetur Francën dhe popullin e saj pas një sërë sulmesh të koordinuara që tronditën qytetin natën e kaluar.

Siti është aktivizuar në kontrollin e sigurisë që është përdorur  edhe në katastrofa të mëparshme.

Kur një mik i juaji e ka përdorur këtë “opsion” për të rregulluar foton e tij të profilit, kjo gjë ju shfaqet ju te kryefaqja.

1- E gjitha çfarë duhet të bëni është të klikoni në butonin “Try” ose “provoni” të vendosur në anën e poshtme të kutisë (djathtas).

2- Facebook do t’ju lejojë më pas të rregulloni madhësinë dhe kohëzgjatjen që ju dëshironi me këtë foto-profili.

3- Në fund kliko “Vendose si foto profili” dhe Facebook e bën automatikisht.

suport.jpg

suport1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021371126174927
array(1) { ["section"]=> string(98) "te-solidarizohemi-me-francen-si-te-shtoni-ngjyrat-e-flamurit-ne-foton-e-profilit-ne-facebook-25431" }