“Të varet, t’i bëhet mishi copa-copa”, shqiptarët kërkojnë dënimin me vdekje për Ridvan Zykajn, por ja çfarë ka ndodhur me profilin e 24 vjeçarit në Facebook

Publikuar tek: aktualitet, më 07:31 11-08-2018 “Të varet, t’i bëhet mishi copa-copa”, shqiptarët kërkojnë dënimin me vdekje për Ridvan Zykajn, por ja çfarë ka ndodhur me profilin e 24 vjeçarit në Facebook

Ngjarja në Selenicë të Vlorës, ku 24 vjeçari Ridvan Zykaj qëlloi për vdekje me kallashnikov 8 të afërmit e tij ka tronditur mbarë opinionin publik. Pas orëve të tëra në kërkim, autori u arrestua nga policia orët e para të mëngjesit të sotëm.

 

Teksa ishte në arrati 24 vjeçari me shumë qetësi gjente edhe kohën për të ‘lundruar’ në rrjetet sociale. Gjatë natës ai bënte postime në profilin  e tij në Facebook. “Duke pritur Fatmir Xhafën. O Edi Rama a më gjen dot ku jam?”, ishin këto disa nga postimet e 24 vjeçarit. Sinjalizimet e tij në internet ndoshta ndihmuan policinë për kapjen e tij.

Ndërsa të shumtë ishin qytetarët shqiptarë të cilët teksa komentonin në profilin e tij kërkonin dënime nga më makabre për të. “Të varet, të digjet në mes të fshatit”, janë disa nga komentet.

Mirëpo pas gjithë këtyre profili i tij në Facebook është mbyllur. Një gjë e tillë mund të jetë bërë nga policia ose nga raportimet e faqes.

fb.jpg

oooo.jpg

auto_fototottot1533942233 (1).png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Surprizat e motit, temperatura të larta dhe rrebeshe shiu sot në këto zona
‘Hidhe armën, dorëzohu’, 500 forca policie rrethuan fshatin, si u arrestua në mëngjes Ridvan Zykaj (DETAJE nga operacioni) »
Article Logic
Execution time: 0.016108989715576
array(1) { ["section"]=> string(159) "te-varet-t-i-behet-mishi-copa-copa-shqiptaret-kerkojne-denimin-me-vdekje-per-ridvan-zykajn-por-ja-cfare-ka-ndodhur-me-profilin-e-24-vjecarit-ne-facebook-130773" }