Teatri Kombëtar, PD dhe LSI kërkojnë seancë dëgjimore me kryebashkiakun Veliaj

Publikuar tek: politike, më 19:53 14-06-2018 Teatri Kombëtar, PD dhe LSI kërkojnë seancë dëgjimore me kryebashkiakun Veliaj

Opozita ka kërkuar zhvillimin e një seance dëgjimore me kryebashkiakun e Tiranës Erjon Veliaj lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar.

Mësohet se kërkesa është firmosur nga gjashtë deputetë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Por, Partia Socilaiste ka hedhur dyshime lidhur me dokumentin e depozituar në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik.

Sipas deputetes Vilma Bello, ka dyshime për vërtetësinë e firmave të deputetëve të LSI Shezai Rrokaj dhe Kejdi Mehmetaj.

asdferggh45h.jpg

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Edi Rama shkarkon 6 drejtorë të Hipotekave dhe ALUIZNI-t
Shkarkohen 6 drejtorë të ALUIZNI-t dhe hipotekës, deputeti i kundërpërgjigjet Ramës: I emërove me portal, trurin shtuf nuk e rigjeneron bari »
Article Logic
Execution time: 0.023878812789917
array(1) { ["section"]=> string(84) "teatri-kombetar-pd-dhe-lsi-kerkojne-seance-degjimore-me-kryebashkiakun-veliaj-124398" }