Teatri Kombëtar, PD dhe LSI kërkojnë seancë dëgjimore me kryebashkiakun Veliaj

Publikuar tek: barometri, më 08:35 16-06-2018 Teatri Kombëtar, PD dhe LSI kërkojnë seancë dëgjimore me kryebashkiakun Veliaj

Opozita ka kërkuar zhvillimin e një seance dëgjimore me kryebashkiakun e Tiranës Erjon Veliaj lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar.

 

Mësohet se kërkesa është firmosur nga gjashtë deputetë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Por, Partia Socilaiste ka hedhur dyshime lidhur me dokumentin e depozituar në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik.

Sipas deputetes Vilma Bello, ka dyshime për vërtetësinë e firmave të deputetëve të LSI Shezai Rrokaj dhe Kejdi Mehmetaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027158975601196
array(1) { ["section"]=> string(84) "teatri-kombetar-pd-dhe-lsi-kerkojne-seance-degjimore-me-kryebashkiakun-veliaj-124549" }