Tedi Papavrami rikthehet në Tiranë pas 4 vitesh

Publikuar tek: kulture-art, më 17:09 05-11-2018 Tedi Papavrami rikthehet në Tiranë pas 4 vitesh

 Violinisti i njohur Tedi Papavrami  është rikthyer përballë publikut shqiptar pas 4 vitesh.

Së bashku me pianistin Francois Frederic Guy interpretuan mbrëmjen e së shtunës sonata për violinë dhe piano të  Ludvig van Beethoven. Sonatën e parë, të katërt, të pestë dhe të gjashtë.

Publiku shqiptar i mirëpriti interpretimet virtuoze të artistëve në katedralen Ortodokse.

Të dy artistët kanë performuar në shumë skena botërore dhe ja kanë dalë që most ë zhgënjejnë publikun asnjëhërë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Pa libra, mos u q* me të’! Kumbaro ‘çmend’ rrjetin! Pa dashur, bën atë që asnjë fushatë s’ia kishte dalë dot
»
Article Logic
Execution time: 0.017979145050049
array(1) { ["section"]=> string(54) "tedi-papavrami-rikthehet-ne-tirane-pas-4-vitesh-140345" }