Tekst skandaloz, lexoni këtë tregim që u serviret fëmijëve: Alarmohen prindërit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:07 10-05-2016 Tekst skandaloz, lexoni këtë tregim që u serviret fëmijëve: Alarmohen prindërit

Shpesh, kemi denoncuar në newsbomb.al tekste skandaloze që u serviren fëmijëve në librat shkollore apo  jashtëshkollorë.

Ky është një tjetër rast flagrant denoncuar nga një prind.

Libri mban emrin e shtëpisë botuese “Andersen” dhe ka si autore germanen Karola Holand. Libri është përkthyer në shqip por siç mund ta shikoni, ka jo vetëm një përmbajtje skandaloze por edhe përkthimi është gjithashtu i tmerrshëm ndërsa bien në sy menjëherë gabimet e shumta drejtshkrimore.

“Tregim për fëmijë ky”, shkruan me shqetësim Anjeze Gjeluci, nëna e një vajze të vogël e cila e ka denoncuar si rast në rrjetet sociale librin blerë për fëmijen e saj që teksa pret të regjistrohet për herë të parë në shkollë, paraprakisht ka lexuar këtë tregim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022949934005737
array(1) { ["section"]=> string(83) "tekst-skandaloz-lexoni-kete-tregim-qe-u-serviret-femijeve-alarmohen-prinderit-40022" }