Televizioni “ISIS”, pengu do të prezantojë emisionin për rekrutim

Publikuar tek: bota, më 13:58 19-01-2015 Televizioni “ISIS”, pengu do të prezantojë emisionin për rekrutim

Grupi terrorist i ISIS ka vendosur që të shtrijë fuqishëm ndikimin e tij në zonat kur kërkon të ketë influencë. Nisma më e fundit e këtij grupi është hapja e një televizioni i cili do të transmetojë 24 orë në 24 dhe nëprmjet tij  do të propagandojnë idetë e tyre radikale.

Gazetari britanik i marrë peng nga ISIS do të prezantojë një prej emisioneve të këtij televizioni, i cili do të quhet “Koha për rekrutim”.

Nuk dihet ende se çfarë dhe sa territor do të mbulojë ky television apo si do të quhet ai, megjithatë duhet theksuar se ky veprim do të ndikojë negativisht në indoktrinimin e personave potencial për t’iu bashkuar këtij grupi terrorist.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029838085174561
array(1) { ["section"]=> string(66) "televizioni-isis-pengu-do-te-prezantoje-emisionin-per-rekrutim-934" }