Tenori shqiptar kthehet në Atdhe pas suksesit ndërkombëtar dhe bën gjestin që meriton pafund lavdërime

Publikuar tek: kulture-art, më 12:19 02-08-2016 Tenori shqiptar kthehet në Atdhe pas suksesit ndërkombëtar dhe bën gjestin që meriton pafund lavdërime

Ramë Lahaj, tenori nga Istogu i Kosovës, pas një suksesi ndërkombëtar të disa ditëve më parë kur ia doli të zinte e tretë në festivalin e njohur operistik “Operalia” dhe ku u nderua çmim nga themeluesi i këtij festivali, tenori i njohur spanjoll Placido Domingo, thehet në Atdhe.

Lahaj shkoi në qytetin e tij ndërsa ka bërë një gjest që tanimë po bën xhiron e portaleve online.

Ai i ka blerë dhe dhuruar lule motrave dje të ëmës duke dhënë kështu edhe shembullin e një vëllai e djali të jashtëzakonshëm.

E ja pra, ka ende djem të tillë!

ten1.jpg

ten2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandaloze / Jepet leje për 40 kioska brenda Kalasë së Tiranës (Foto)
Rita Ora, Inva Mula, Ermonela Jaho, Saimir Pirgu dhe Lorik Cana, në 3 shtator nderojnë në Vatikan figurën e Nënë Terezës »
Article Logic
Execution time: 0.022474050521851
array(1) { ["section"]=> string(108) "tenori-shqiptar-kthehet-ne-atdhe-pas-suksesit-nderkombetar-dhe-ben-gjestin-qe-meriton-pafund-lavderime-48484" }