Tension mes Tiranës dhe Athinës, boksieri shqiptar mahnit me veprimin e tij

Publikuar tek: sport, më 16:02 31-10-2018 Tension mes Tiranës dhe Athinës, boksieri shqiptar mahnit me veprimin e tij

Boksieri shqiptar i arteve marciale, Florian Marku ka reaguar përmes një fotoje të shpërndarë në rrjetet sociale në lidhje me tensionet e fundit mes Tiranës dhe Athinës, për minoritarin grek Konstandinos Kaçifa nga Renea në fshatin Bularat.

Marku shkruan vetëm dy fjalë në gjuhën angleze: “No hate”, që në shqip përkthehet: “Jo urrejtje”.

Kujtojmë që boksieri ka shumë marrëdhënie të mira me shtetin fqinj, pasi aty ka hedhur hapat e parë në sportin e boksit.

gdsf.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Banderola “1 grek më pak, 1 bastard më pak”, reagon Olsi Rama:  Ju siguroj se fajtorët ...
Transferimi te Barcelona, Neymar rrezikon 6 vite burg »
Article Logic
Execution time: 0.021566867828369
array(1) { ["section"]=> string(81) "tension-mes-tiranes-dhe-athines-boksieri-shqiptar-mahnit-me-veprimin-e-tij-139760" }