TENSION/ Ndiqte mjetin ajror turk, rrëzohet avioni luftarak i Greqisë

Publikuar tek: rajon, më 13:39 12-04-2018 TENSION/ Ndiqte mjetin ajror turk, rrëzohet avioni luftarak i Greqisë Foto ilustruese

Një avion luftarak i forcave ajrore greke u rrëzua në Detin Egje pranë ishullit Skyros.

Avioni është i tipit “Mirazh 2000-5”, dhe dyshohet se po ndiqte një avion turk që ndodhej në hapësirën greke. Nuk dihet nëse piloti ka mbijetuar, sakaqë është duke u punuar për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Rrëzimi i avionëve ndodh në një moment tensioni mes Turqisë dhe Greqisë, por ende nuk dihet nëse ngjarja ishte e qëllimshme ose jo.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kotzias siguron Daçiç: Greqia NUK do të njohë Kosovën, s’ka përfaqësim diplomatik
Del video: Si u rrëzua avioni grek në detin Egje »
Article Logic
Execution time: 0.018783092498779
array(1) { ["section"]=> string(74) "tension-ndiqte-mjetin-ajror-turk-rrezohet-avioni-luftarak-i-greqise-116639" }