Tension në Komisionin e Ligjeve, Paloka PËRBALLET LIVE me Markun: Për çfarë je aty, për të marrë rrogën? Mendon se do…

Publikuar tek: politike, më 14:58 11-07-2018 Tension në Komisionin e Ligjeve, Paloka PËRBALLET LIVE me Markun: Për çfarë je aty, për të marrë rrogën? Mendon se do… Në Komisionin e Ligjeve

Vazhdon e tensionuar situata në Komisionin Parlamentar të Ligjeve.

Kryeprokurorja Arta Marku pasi raportoi për analizën vjetore të institucionit që ajo drejton, iu përgjigj disa pyetjeve të deputetëve demokratë. Por nënkryetari i PD-së Edi Paloka i është drejtuar me një gjuhë të ashpër kryeprokurores Arta Marku, pasi e akuzoi se pyetjet e drejtuara nga ai, nuk morën përgjigje.

Me një ton të ashpër Paloka i drejtohet Markut: "Prokurorja nuk po u përgjigjet pyetjeve, ju lutem, i bëra dy pyetje dhe nuk kam përgjigje. Çështjet që i djegin nuk i dinka, për çfarë është aty për të marrë rrogën? Ju mendoni që po nuk u përgjigjët sot nuk do përgjigjeni nesër? Do përgjigjeni një më një". 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0045750141143799
array(1) { ["section"]=> string(120) "tension-ne-komisionin-e-ligjeve-paloka-perballet-live-me-markun-per-cfare-je-aty-per-te-marre-rrogen-mendon-se-do-127554" }