Tensione në politikë, sot mblidhet Kuvendi, ç’pritet të ndodhë

Publikuar tek: politike, më 06:55 17-05-2018 Tensione në politikë, sot mblidhet Kuvendi, ç’pritet të ndodhë

 Ditën e sotme mblidhet Kuvendi.

Ndërkohë kjo ditë pritet të jetë me tensione pasi opozita ka paralajmëruar se nuk do të lejojë punën normale në seancë plenare dhe komisione parlametare.

Kjo për shkak të zhvillimeve të fundit që lidhen me audio-përgjimet e vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Opozita kërkon largimin e ministrit nga detyra, por një gjë e tillë nuk ka ndodhur.

Ndërkohë Kuvendi ka publikuar edhe rendin e ditës si mëposhtë:

11.PNG

 

22.PNG

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Audio-përgjimi i vëllait, Xhafaj kthehet në "hero" të socialistëve, Braçe: Respekt Fatmir!
Audio-përgjimet, 3 zyrtarët e PD sot te Krimet e Rënda »
Article Logic
Execution time: 0.011758804321289
array(1) { ["section"]=> string(67) "tensione-ne-politike-sot-mblidhet-kuvendi-c-pritet-te-ndodhe-121051" }