Tensionet Kosovë-Serbi, ministri rus, Lavrov: Forcat policore të Kosovës nuk duhet të jenë në veri

Publikuar tek: bota, më 13:02 17-01-2017 Tensionet Kosovë-Serbi, ministri rus, Lavrov: Forcat policore të Kosovës nuk duhet të jenë në veri

Pas ngjarjeve të fundit mes Kosovës dhe Serbisë ku një tren i nisur nga Beogradi me mbishkrime ‘Kosova është Serbi’ u ndalua të futej në Kosovë reagon edhe minstri i Jashtëm rus, Sergey Lavrov.

Sipas tij BE po nxit zbatimin e marrëveshjeve mes Prishtinës dhe Beogradit  dhe ne duhet të kuptojmë nevojën e shmangies së një konflikti ushtarak.

“Forcat policore të Kosovës nuk duhet të jenë në veri” mësohet të ketë thënë Lavrov.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032803058624268
array(1) { ["section"]=> string(101) "tensionet-kosove-serbi-ministri-rus-lavrov-forcat-policore-te-kosoves-nuk-duhet-te-jene-ne-veri-65765" }