Tensioni i orëve të fundit, Ramës i “rrëshket” goja në fjalë banale, të rinjtë shpërthejnë në ovacione

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:51 07-04-2017 Tensioni i orëve të fundit, Ramës i “rrëshket” goja në fjalë banale, të rinjtë shpërthejnë në ovacione

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, duket se po e ndjen së tepërmi tensionin e skadimit të afatit të regjistrimit të partive në KQZ dhe përgjigjen refuzuese të Bashës për dialog.

Këtë e ka reflektuar  në një bashkëbisedim me të rinjtë e Fierit, Mallakastrës, Patosit, Lushnjes, Divjakës dhe Rroskovecit, kur nuk është përmbajtur dhe i ka lejuar vetes të dalë nga fjalori zyrtar.

Për një moment Rama nuk e ka mbajtur veten duke thënë, “Shqipëria s’bëhet, Shqipëria është vend i keq… Varii…” dhe ndonëse nuk e çoi deri në fund, la të nënkuptohej qartë se ç’donte të thoshte.

Menjëherë pas asaj që tha kryeministri janë dëgjuar ovacione nga të rinjtë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028027057647705
array(1) { ["section"]=> string(104) "tensioni-i-oreve-te-fundit-rames-i-rreshket-goja-ne-fjale-banale-te-rinjte-shperthejne-ne-ovacione-74429" }