Tentoi të vriste në mes të Vlorës një person, arrestohet 31-vjeçari (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:06 14-09-2018 Tentoi të vriste në mes të Vlorës një person, arrestohet 31-vjeçari (EMRI) Foto ilustruese

Policia e Vlorës ka arrestuar autorin e vrasjes së mbetur në tentativë në Gusht të këtij viti.

Në pranga është vënë shtetasi Fatjon Aliraj, 31 vjeç, banues në Vlorë.

Policia  ka bërë të mundur kapjen dhe ndalimin e këtij shtetasi në bazë të urdhërit të ndalimit të prokurorit datë 12.08.2018, si autorin e dyshuar në lidhje me ngjarjen e datës 06.08.2018, ku në lagjen “Pavarësia” Vlorë, Fatjon Aliraj ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin A.M”.

Policia bëri ndalimin e tij për veprat penale “Vrasje me paramendim” e mbetur në tentativë, kryer në bashkëpunim dhe “Mbajtje pa leje të armëve luftarake dhe municioneve”.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksion i bujshëm në Itali, arrestohen 22 shqiptarë  
Berisha: Doja t’i shkruaja LINDA RAMËS: Zonjë e nderuar, i thoni atij burri që keni në shtëpi... (ANALISTËT E ‘MBYSIN’) »
Article Logic
Execution time: 0.017517805099487
array(1) { ["section"]=> string(78) "tentoi-te-vriste-ne-mes-te-vlores-nje-person-arrestohet-31-vjecari-emri-134275" }