Tenton të futet në Gjermani, shqiptari e pëson keq, ajo që i gjejnë në pasaportë e “fundos”

Publikuar tek: aktualitet, më 06:48 17-05-2018 Tenton të futet në Gjermani, shqiptari e pëson keq, ajo që i gjejnë në pasaportë e “fundos”

E pëson keq një shqiptar, i cili tentoi të futet në shtetin gjerman.

Policia gjermane e Rosenheimer ka shmangur hyrjen e një personi, i cili ishte pasagjer në autobusin që vinte nga Italia. Për shkak të parregullsive në pasaportën e tij u gjobit me 800 euro, shkruan presseportal.de.

“42 vjeçari kishte pasaportë të rregullt shqiptare, megjithatë brenda saj kishte dy vula (viza) tërësisht të falsifikuara greke. Kjo që ai të qëndronte më shumë se 90 ditë në hapësirat e zonës Shengen,” 

Përveç gjobës shqiptarit ju evitua hyrja në Gjermani dhe u kthye mbrapsht.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë sot
Dalin FOTOT e restaurimit të Xhamisë së Et’hem Beut, ja urimi i Ramës për myslimanët »
Article Logic
Execution time: 0.058006048202515
array(1) { ["section"]=> string(94) "tenton-te-futet-ne-gjermani-shqiptari-e-peson-keq-ajo-qe-i-gjejne-ne-pasaporte-e-fundos-121050" }