Tentuan të hyjnë ilegalisht, ndalohen në Korçë 15 sirianë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:47 12-07-2018 Tentuan të hyjnë ilegalisht, ndalohen në Korçë 15 sirianë Foto ilustruese

Policia e Korçës ka ndaluar disa shtetas të huaj në kufi. 

Bëhet fjalë për 15 shtetas sirianë të cilët janë ndaluar, pasi kanë tentuar të hyjnë në Shqipëri në mënyrë të paligjshme.

15 personat e ndaluar janë dërguar në qendrën e azilkërkuesve në Babrru, sakaq janë duke u kryer hetimet paraprake nga autoritetet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: «  9 vite në Spaç se dëgjoi Jimi Hendrix, i moshuari feston me tortën e veçantë dhe merr dhuratë dosjen e Sigurimit
ALARMANTE/ Bllokohen 20 ton qumësht në Fier, shfaqet SËMUNDJA e brucelozës »
Article Logic
Execution time: 0.020609140396118
array(1) { ["section"]=> string(63) "tentuan-te-hyjne-ilegalisht-ndalohen-ne-korce-15-siriane-127684" }