Tërhiqen nga lista dy kandidatë për deputetë në PD

Publikuar tek: aktualitet, më 12:11 13-02-2018 Tërhiqen nga lista dy kandidatë për deputetë në PD

Tërhiqen nga lista dy kandidatë për deputetë të PD në Berat.

Dy kandidatët janë Juvina Jani dhe Monika Qose. Dy kandidatet ishin, opsionet për të zëvendësuar deputetin Eduard Halimi i cili njoftoi dorëheqjen tri ditë më parë. Eduard Halimi ishte i pari i listës së Beratit, ndjekur nga Astrit Veliaj Lefter Maliqi, Bujar Hoxhaj, Myslim Haxhin, Juvina Jani dhe Monika Qosja. Mandati i takonte Astrit Veliajt por për shkak të mosplotësimit të kuotave gjinore duhet t’i shkonte direkt mandati Juvina Janit.

Duke qenë se kjo e fundit ka deklaruar se do ta refuzojë ftesën për t’u bërë deputete, mandati i do i shkonte gruas tjetër në listë, Monika Qosja por edhe kjo e fundit ka refuzuar duke i lënë të hapur rrugën Astrit Veliajt i cili mesa duket do jetë deputeti i ri PD.

 

Deputeti-i-PD-Astrit-Veliaj-duke-hyre-gjate-seances-se-pare-te-legjislatures-se-VIII-te-kuvendit-te-Shqiperise.jpg

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet me heroinë trafikanti i drogës në autobusin Tiranë-Athinë, çfarë ndodhi në kontrollin e dytë (EMRI- VIDEO)
Policia greke sekuestron 62 kg marijuanë, në pranga një shqiptar, u kap me një femër në makinë »
Article Logic
Execution time: 0.025183200836182
array(1) { ["section"]=> string(57) "terhiqen-nga-lista-dy-kandidate-per-deputete-ne-pd-110094" }