Tërhiqet Nishani, dekreton ministrat Arben Ahmetaj dhe Milva Ekonomi

Publikuar tek: politike, më 12:07 22-02-2016 Tërhiqet Nishani, dekreton ministrat Arben Ahmetaj dhe Milva Ekonomi

Bujar Nishani dekreton pas 1 jave ministrin e ri të Financave, Arben Ahmetajt dhe të Zhvillimit Ekonomik Milva Ekonomi. Pas përplasjeve në distancë me maxhorancën, presidenti ka vendosur më në fund dekretimin e Ahmetajt dhe Ekonomit.

Ahmetaj u emërua nga Rama, pas shkarkimit të Shkëlqim Canit.

Nishani e çoi në Gjykatën Kushtetuese çështjen e dy ministrave të rinj, Ahmetajt dhe Milva Ekonomit, që do të zëvendësojë Ahmetajn te Zhvillimi Ekonomik. Nishani iu drejtua Kushtetueses për interpretim, por pas kësaj, vendosi t’i dekretojë.

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Ermonela Felaj deklaroi ditë më parë se nëse Nishani nuk bën dekretimet, edhe mund të shkarkohet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama në Londër flet në samit: BERZH-i kontributor kryesor në zhvillimin e vendit, koha për investime
Berisha zbulon arsyen pse u dhunua dje qytetarja: Rama po hakmerret për atë që i bëri në ’90-ën »
Article Logic
Execution time: 0.022671937942505
array(1) { ["section"]=> string(73) "terhiqet-nishani-dekreton-ministrat-arben-ahmetaj-dhe-milva-ekonomi-33216" }