Tërmet 6 balllë në Indonezi, raportohet për viktima

Publikuar tek: bota, më 08:36 11-10-2018 Tërmet 6 balllë në Indonezi, raportohet për viktima

Një tërmet me magnitudë 6 ballë ka shkaktuar tre viktima mbrëmjen e kaluar goditi brigjet e Balit, në Indonezi.

Autoritetet indoneziane njoftojnë se si pasojë e lëkundjeve të tërmetit kanë mbetur edhe 4 të plagosur.

Kujtojmë se Indonezia u godit në 28 shtator nga një tërmet i fuqishëm dhe një cunam shkatërrues që shkaktoi 2045 viktima në ishullin Sulaëesi.

Ndërkaq, tërmeti i mbrëmjes së kaluar nuk ndryshoi axhendën e takimit të FMN dhe Bankën Botërore, i cili do të zhvillohet prej ditës së sotme deri të dielën në ishullin Bali.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0048389434814453
array(1) { ["section"]=> string(57) "termet-6-ballle-ne-indonezi-raportohet-per-viktima-137388" }