Tërmet i fuqishëm 6.8 ballë në Azinë Qendrore

Publikuar tek: bota, më 17:04 25-11-2016 Tërmet i fuqishëm 6.8 ballë në Azinë Qendrore

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur pak minuta më parë Taxhikistanin ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në Pakistan, Kazakistan dhe Kinë.

Tërmeti është regjistruar 40 kilometra në verilindje të liqenit Karakul. Momentalisht nuk ka raportime për dëme.

Screasdwtey5dfghr454545nshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027523040771484
array(1) { ["section"]=> string(51) "termet-i-fuqishem-6-8-balle-ne-azine-qendrore-60677" }