Tërmet i fuqishëm, ja ku ishte epiqendra

Publikuar tek: bota, më 20:19 12-01-2019 Tërmet i fuqishëm, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me fuqi prej 5.1 ballë sipas Rihterit është regjistruar në rajonin e krahinës autonome kineze Xinjiang Uygur.

Agjencia meteorologjike e Kinës ka nisur vëzhgimin e zonës së prekur.

Ende nuk ka informacione nëse ka viktima apo të lënduar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zjarr i madh në klinikën e rehabilitimit, 17 të vdekur dhe 12 të plagosur
‘Maqedonia e Veriut’, SHBA: Nënshkrimi i marrëveshjes i hap rrugën hyrjes së vendit në NATO dhe BE »
Article Logic
Execution time: 0.0094549655914307
array(1) { ["section"]=> string(46) "termet-i-fuqishem-ja-ku-ishte-epiqendra-148544" }