Tërmet në jug të Shqipërisë, dy lëkundje herët në mëngjes

Publikuar tek: aktualitet, më 09:20 27-11-2017 Tërmet në jug të Shqipërisë, dy lëkundje herët në mëngjes

Dy lëkundje sizmike janë shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në jug të Shqipërisë.

Konkretisht, lëkundjet janë shënuar në qarkun e Gjirokastrës, por sipas Institutit të Gjeoshkencës lëkundjet kanë qenë të vogla dhe fatmirësisht nuk janë shënuar dëme, as në njerëz dhe materiale.

Tërmetet kanë qenë me magnitudë 3.2 dhe 2.7. I pari është shënuar në orën 07. 18 minuta, ndërsa i dyti vetëm 14 minuta më vonë.   

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tjetër ngjarje e rëndë në burgun e Shën Kollit, tenton vetëvrasjen por e shpëtojnë gardianët
Tmerrohet gruaja në Tiranë, gjen të vdekur burrin e saj në banesë »
Article Logic
Execution time: 0.0041601657867432
array(1) { ["section"]=> string(63) "termet-ne-jug-te-shqiperise-dy-lekundje-heret-ne-mengjes-100884" }