Tërmet në Peru: Një i vdekur dhe 8 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 21:04 26-05-2019 Tërmet në Peru: Një i vdekur dhe 8 të plagosur

Një 48 vjeçar ka humbur jetën sipas autoriteteve vendase nga termenti i Perus, ndërkohë që ishte duke fjetur.

Tërmeti u shënua në orët e para të mengjesit dhe 8 përsona janë të plagosur nga dmet.

Shumë përsona janë ende në kërkim nga autoritetet vendas dhe pritet që të ketë të dhëna të reja në vijim.

Peruja goditet nga tërmetet më shumë se tre herë në vit dhe është një nga arsyet kryesore të vdekjeve në vend.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024981021881104
array(1) { ["section"]=> string(52) "termet-ne-peru-nje-i-vdekur-dhe-8-te-plagosur-165796" }