Terror në SHBA, breshëri plumbash drejt nxënësve, dyshohet për 50 të lënduar

Publikuar tek: bota, më 21:13 14-02-2018 Terror në SHBA, breshëri plumbash drejt nxënësve, dyshohet për 50 të lënduar

Të shtëna me armë raportohen në një shkollë të mesme në Florida të Shteve të Bashkuara.

Sipas raportimeve paraprake, një person i armatosur ka hapur zjarr duke qëlluar një numër të madh nxënësish.

Dyshohet se 20 deri në 50 nxënës janë qëlluar me armë zjarri, por është e paqartë sesa prej tyre rrezikojnë jetën.

Ngjarja ka ndodhur në shkollën “Marjory Stoneman Douglas” të Parkland në Florida, ndërsa raportohet se sulmuesi është ende në arrati. Forca të shumta policie dhe ambulanca kanë mbërritur në vendngjarje. (VIJON)

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të shtëna me armë zjarri pranë Agjencisë së Sigurisë Kombëtare në SHBA, 3 të plagosur
Të shtëna me armë në një gjimnaz në Florida, dyshohet për 14 studentë të vrarë. Arrestohet autori (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.025931835174561
array(1) { ["section"]=> string(81) "terror-ne-shba-bresheri-plumbash-drejt-nxenesve-dyshohet-per-50-te-lenduar-110272" }